Kelmakov Vladislav Vladimirovich
Kelmakov Vladislav Vladimirovich — 18 yildan ortiq ish tajribasiga ega neyroxirurg shifokor, umurtqa pog‘onasi va orqa miya jarrohligi sohasida mutaxassis. Amaliyotida umurtqa pog‘onasi kasalliklarini davolashda zamonaviy kam invaziv va endoskopik usullardan foydalanadi. U degenerativ kasalliklar, umurtqa pog‘onasi va orqa miya o‘smalari hamda murakkab og‘riq sindromlarini davolashga ixtisoslashgan.
Kemerovo davlat tibbiyot universitetini tamomlagan, neyroxirurgiya bo‘yicha internatura va ordinaturani o‘tagan. Rossiyaning yetakchi tibbiyot markazlarida, jumladan Federal Neyroxirurgiya Markazi hamda Y.L. Tsivyan nomidagi Novosibirsk Travmatologiya va Ortopediya ilmiy-tadqiqot institutida faoliyat yuritgan.
Vladislav Vladimirovich xalqaro ilmiy konferensiyalarda faol qatnashadi va bir qator professional neyroxirurglar assotsiatsiyalarining a’zosi hisoblanadi. Jumladan: AOSpine, Rossiya Neyroxirurglar Assotsiatsiyasi hamda North American Spine Society (NASS).
Shifokorning asosiy yo‘nalishlari:
- umurtqa pog‘onasining endoskopik jarrohligi
- umurtqalararo disk churralarini davolash
- umurtqa pog‘onasi va orqa miya o‘smalarini jarrohlik yo‘li bilan davolash
- kam invaziv stabilizatsion operatsiyalar
- surunkali og‘riq sindromlarini intervensional davolash
Shifokor zamonaviy texnologiyalar, xalqaro tajriba va har bir bemorga individual yondashuvni uyg‘unlashtirib, yuqori davolash natijalari hamda bemorlarning tezroq tiklanishiga erishmoqda.

Kelmakov Vladislav Vladimirovich
Vladislav Vladimirovich Kelmakov is a neurosurgeon with more than 18 years of professional experience, specializing in surgery of the spine and spinal cord. In his clinical practice, he applies modern minimally invasive and endoscopic techniques for the treatment of spinal disorders, including degenerative diseases, tumors of the spine and spinal cord, as well as complex pain syndromes.
He graduated from Kemerovo State Medical University and completed his internship and residency in neurosurgery. Dr. Kelmakov has worked at leading medical centers in Russia, including the Federal Center of Neurosurgery and the Novosibirsk Research Institute of Traumatology and Orthopedics named after Ya. L. Tsivyan.
Dr. Kelmakov actively participates in international scientific conferences and is a member of several professional neurosurgical associations, including AOSpine, the Russian Association of Neurosurgeons, and the North American Spine Society (NASS).
Main areas of expertise:
- Endoscopic spine surgery
- Treatment of herniated intervertebral discs
- Surgical treatment of spinal and spinal cord tumors
- Minimally invasive spinal stabilization procedures
- Interventional treatment of chronic pain
Dr. Kelmakov combines advanced medical technologies, international experience, and an individualized approach to patient care, enabling effective treatment outcomes and faster patient recovery.