Abdullayev Maxsur Maqsudovich
Ortopedik kasalliklar, oyoq-qo‘l jarohatlari diagnostikasi Ortopedik kasalliklarni konservativ davolash Kinezioterapiya, ortezlash Barcha turdagi bo‘g‘im ichi inyeksiyalari, bo‘g‘imlar punksiyasi Oyoq-qo‘l jarohatlarida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish Oyoq-qo‘l bo‘g‘imlari chiqishini to‘g‘rilash Gips bog‘lamlarini qo‘yish Tizza bo‘g‘imi artroskopiyasi Bo‘g‘imlarga stromal-vaskulyar fraksiyani ajratish, kiritish Travmatologiyada hujayra texnologiyalaridan (stvol hujayralari) foydalanish ortopediya
Malakasini oshirish
Rossiyadagi xalqaro konferensiyalar ishtirokchisi, "Artroskopik usul bilan meniskni tiklash" ilmiy-amaliy konferensiya "LIVE SURGERY" Toshkent shahri 2023y. "Tibbiyot amaliyotida ACP, SVF, Angel tizimining qo‘llanilishi" ilmiy-amaliy konferensiya "LIVE SURGERY" Toshkent shahri 2023y. "Travmatologiya va ortopediyani rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlari" O‘zbekiston ortoped-travmatologlarining X syezdi. Toshkent shahri, 2022-yil
TTA travmatologiya-ortopediya, VPX va neyroxirurgiya kafedrasi tayanch doktoranti 12 dan ortiq ilmiy maqola va tezislar muallifi

Участник международных конференций в России, «Восстановление мениска артроскопическим методом» научно-практическая конфренция “LIVE SURGERY” г.Ташкент 2023г. «Применение ACP, SVF, Angel system в медицинской практике» научно-практическая конфренция “LIVE SURGERY” г.Ташкент 2023г. Кадаверный курс “Продвинутый курс артроскопии коленного сустава” 2023г. г.Санкт-Петербруг, Россия. «Priority directions for the development of traumatology and orthopedics» Х съезд ортопедов-травматологов Узбекистана. Ташкент 2022г.
Базовый докторант кафедры травматологии-ортопедии, ВПХ и нейрохирургии ТМА Автор более 12 научных статей и тезисов
Проходил обучение в ВУЗ ах России Северо-Западный Государственный Медицинский Университет имени И.И.Мечникова Санкт-Петербургский государственный медицинский педиатрический университет