Sametdinov Narxuja Yo‘ldashevich
Sametdinov Narxo‘ja Yuldashevich — 25 yildan ortiq ish tajribasiga ega jarroh, AKFA Medline ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi Umumiy jarrohlik bo‘limi mudiri.
Umumiy, shoshilinch va laparoskopik jarrohlik, qorin old devori churralarini davolash, qorin bo‘shlig‘i a’zolarining kolorektal va onkologik jarrohligi, shuningdek zamonaviy robotlashtirilgan jarrohlik texnologiyalarini qo‘llash bo‘yicha ixtisoslashgan.
O‘zbekiston, Rossiya va Xitoyning yetakchi klinikalarida, jumladan N.N. Petrov nomidagi Milliy tibbiy tadqiqot onkologiya markazida (Sankt-Peterburg) malaka oshirish va amaliyot o‘tagan.
2025-yildan boshlab «Umumiy jarrohlik» mutaxassisligi bo‘yicha rezidentura dasturiga rahbarlik qilmoqda.
Jarroh konsultatsiyasi
30 daqiqa
240 000 UZS
🎓 Birinchi Toshkent davlat tibbiyot instituti, Toshkent, O‘zbekiston Davolash ishi. Malakasi: shifokor.
1991 - 1997
🎓 Buxoro davlat tibbiyot instituti, Navoiy, O‘zbekiston Umumiy jarrohlik. «Umumiy jarrohlik» mutaxassisligi bo‘yicha internatura.
1997 - 1998
🏆 Toshkent shifokorlar malakasini oshirish instituti, Toshkent, O‘zbekiston «1.23.14 — Operativ diagnostik endoxirurgiya» dasturi bo‘yicha birlamchi ixtisoslashtirish (prof. A.M. Xadjibayev rahbarligida).
2012 - 2013
🏆 Toshkent shifokorlar malakasini oshirish instituti, Toshkent, O‘zbekiston «Shoshilinch jarrohlik va uni tashkil etishning zamonaviy masalalari» kursi (prof. A.M. Xadjibayev rahbarligida).
2018 - 2018
🏆 Samarqand shahar markaziy kasalxonasi, Samarqand, O‘zbekiston «Old qorin devori churralari va prolapslarini jarrohlik yo‘li bilan davolashda laparoskopiyaning o‘rni» mavzusidagi mahorat darsi.
🏆 «ALPHA» ta’lim markazi, Toshkent, O‘zbekiston «Ommaviy nutq so‘zlash san’ati» mavzusidagi mahorat darsi.
🏆 N.N. Petrov nomidagi Milliy tibbiy tadqiqot onkologiya markazi, Sankt-Peterburg, Rossiya «Abdominal onkologiyada endovideojarrohlik» kursi.
🏆 N.N. Petrov nomidagi Milliy tibbiy tadqiqot onkologiya markazi, Sankt-Peterburg, Rossiya «Kolorektal saratonni davolash: Olympus texnologiyalari va uskunalari» kursi.
🏆 O‘zbekiston Bariatrik va metabolik jarrohlar assotsiatsiyasi, Toshkent, O‘zbekiston O‘zbekiston Bariatrik va metabolik jarrohlar assotsiatsiyasining I Kongressida ishtirok.

Sametdinov Narxuja Yo‘ldashevich
Narkhodja Yuldashevich Sametdinov is a surgeon with over 25 years of professional experience and Head of the Department of General Surgery at AKFA Medline Multidisciplinary Medical Center.
He specializes in general, emergency, and laparoscopic surgery, treatment of anterior abdominal wall hernias, colorectal and oncological surgery of abdominal organs, as well as the use of modern robotic surgical technologies.
He has completed professional training at leading clinics in Uzbekistan, Russia, and China, including the N.N. Petrov National Medical Research Center of Oncology (Saint Petersburg).
Since 2025, he has been leading the General Surgery Residency Program.
Surgeon consultation
30 min
240 000 UZS
🎓 First Tashkent State Medical Institute, Tashkent, Uzbekistan General Medicine. Qualification: Physician.
1991 - 1997
🎓 Bukhara State Medical Institute, Navoi, Uzbekistan General Surgery. Internship training in General Surgery.
1997 - 1998
🏆 Tashkent Institute of Postgraduate Medical Education, Tashkent, Uzbekistan Primary specialization program in “1.23.14 — Operative Diagnostic Endosurgery” (under the supervision of Prof. A.M. Khadjibaev).
2012 - 2013
🏆 Tashkent Institute of Postgraduate Medical Education, Tashkent, Uzbekistan Course: “Emergency Surgery and Modern Issues of Its Organization” (under the supervision of Prof. A.M. Khadjibaev).
2018 - 2018
🏆 Central City Hospital of Samarkand, Samarkand, Uzbekistan Master Class: “The Role of Laparoscopy in the Surgical Treatment of Hernias and Prolapses of the Anterior Abdominal Wall”.
🏆 ALPHA Education Center, Tashkent, Uzbekistan Master Class: “The Art of Public Speaking”.
🏆 N.N. Petrov National Medical Research Center of Oncology, Saint Petersburg, Russia Course: “Endovideosurgery in Abdominal Oncology”.
🏆 N.N. Petrov National Medical Research Center of Oncology, Saint Petersburg, Russia Course: “Treatment of Colorectal Cancer: Olympus Techniques and Equipment”.
🏆 Association of Bariatric and Metabolic Surgeons of Uzbekistan, Tashkent, Uzbekistan Participation in the I Congress of the Association of Bariatric and Metabolic Surgeons of Uzbekistan.
🏆 Astara–Baku, Azerbaijan Participation in the Azerbaijan-German-Turkish Medical Congress and Baku International Medical Workshop Days.