Sametdinov Narxuja Yo‘ldashevich
Sametdinov Narxo‘ja Yuldashevich — 25 yildan ortiq ish tajribasiga ega jarroh, AKFA Medline ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi Umumiy jarrohlik bo‘limi mudiri.
Umumiy, shoshilinch va laparoskopik jarrohlik, qorin old devori churralarini davolash, qorin bo‘shlig‘i a’zolarining kolorektal va onkologik jarrohligi, shuningdek zamonaviy robotlashtirilgan jarrohlik texnologiyalarini qo‘llash bo‘yicha ixtisoslashgan.
O‘zbekiston, Rossiya va Xitoyning yetakchi klinikalarida, jumladan N.N. Petrov nomidagi Milliy tibbiy tadqiqot onkologiya markazida (Sankt-Peterburg) malaka oshirish va amaliyot o‘tagan.
2025-yildan boshlab «Umumiy jarrohlik» mutaxassisligi bo‘yicha rezidentura dasturiga rahbarlik qilmoqda.
Jarroh konsultatsiyasi
30 daqiqa
240 000 UZS
🎓 Birinchi Toshkent davlat tibbiyot instituti, Toshkent, O‘zbekiston Davolash ishi. Malakasi: shifokor.
1991 - 1997
🎓 Buxoro davlat tibbiyot instituti, Navoiy, O‘zbekiston Umumiy jarrohlik. «Umumiy jarrohlik» mutaxassisligi bo‘yicha internatura.
1997 - 1998
🏆 Toshkent shifokorlar malakasini oshirish instituti, Toshkent, O‘zbekiston «1.23.14 — Operativ diagnostik endoxirurgiya» dasturi bo‘yicha birlamchi ixtisoslashtirish (prof. A.M. Xadjibayev rahbarligida).
2012 - 2013
🏆 Toshkent shifokorlar malakasini oshirish instituti, Toshkent, O‘zbekiston «Shoshilinch jarrohlik va uni tashkil etishning zamonaviy masalalari» kursi (prof. A.M. Xadjibayev rahbarligida).
2018 - 2018
🏆 Samarqand shahar markaziy kasalxonasi, Samarqand, O‘zbekiston «Old qorin devori churralari va prolapslarini jarrohlik yo‘li bilan davolashda laparoskopiyaning o‘rni» mavzusidagi mahorat darsi.
🏆 «ALPHA» ta’lim markazi, Toshkent, O‘zbekiston «Ommaviy nutq so‘zlash san’ati» mavzusidagi mahorat darsi.
🏆 N.N. Petrov nomidagi Milliy tibbiy tadqiqot onkologiya markazi, Sankt-Peterburg, Rossiya «Abdominal onkologiyada endovideojarrohlik» kursi.
🏆 N.N. Petrov nomidagi Milliy tibbiy tadqiqot onkologiya markazi, Sankt-Peterburg, Rossiya «Kolorektal saratonni davolash: Olympus texnologiyalari va uskunalari» kursi.
🏆 O‘zbekiston Bariatrik va metabolik jarrohlar assotsiatsiyasi, Toshkent, O‘zbekiston O‘zbekiston Bariatrik va metabolik jarrohlar assotsiatsiyasining I Kongressida ishtirok.

Саметдинов Нарходжа Юлдашевич
Заведующий отделенияСтаж: 29 летхирург, общая хирургия, лапароскопия, малоинвазивная хирургия, экстренная хирургия, грыжа, грыжесечение, колоректальная хирургия, онкохирургия, абдоминальная хирургия, роботизированная хирургия
Саметдинов Нарходжа Юлдашевич — врач-хирург с опытом работы более 25 лет, заведующий отделением общей хирургии многопрофильного медицинского центра AKFA Medline.
Специализируется на общей, экстренной и лапароскопической хирургии, лечении грыж передней брюшной стенки, колоректальной и онкологической хирургии органов брюшной полости, а также применении современных роботизированных хирургических технологий.
Проходил стажировки в ведущих клиниках Узбекистана, России и Китая, включая Национальный медицинский исследовательский центр онкологии имени Н.Н. Петрова (Санкт-Петербург).
С 2025 года руководит программой резидентуры по специальности «Общая хирургия».
Консультация хирурга
30 мин
240 000 UZS
🎓 Первый Ташкентский государственный медицинский институт, Ташкент, Узбекистан Лечебное дело. Квалификация: врач.
1991 - 1997
🎓 Бухарский государственный медицинский институт, Навои, Узбекистан Общая хирургия. Интернатура по специальности «Общая хирургия».
1997 - 1998
🏆 Ташкентский институт усовершенствования врачей, Ташкент, Узбекистан Первичная специализация по программе «1.23.14 — Оперативная диагностическая эндохирургия» (под руководством проф. А.М. Хаджибаева).
2012 - 2013
🏆 Ташкентский институт усовершенствования врачей, Ташкент, Узбекистан Курс «Экстренная хирургия и современные вопросы её организации» (под руководством проф. А.М. Хаджибаева).
2018 - 2018
🏆 Центральная городская больница г. Самарканда, Самарканд, Узбекистан Мастер-класс «Место лапароскопии в хирургическом лечении грыж и пролапсов передней брюшной стенки».
🏆 Центр образования «ALPHA», Ташкент, Узбекистан Мастер-класс «Искусство публичных выступлений».
🏆 НМИЦ онкологии им. Н.Н. Петрова, Санкт-Петербург, Россия Курс «Эндовидеохирургия в абдоминальной онкологии».
🏆 НМИЦ онкологии им. Н.Н. Петрова, Санкт-Петербург, Россия Курс «Лечение колоректального рака: техники и оборудование Olympus».
🏆 Ассоциация бариатрических и метаболических хирургов Узбекистана, Ташкент, Узбекистан Участие в I Конгрессе Ассоциации бариатрических и метаболических хирургов Узбекистана.
🏆 Астара–Баку, Азербайджан Участие в Азербайджано-германо-турецком медицинском конгрессе и Бакинских международных днях медицинских воркшопов.