Azizova Gulnoza Kamoliddinovna
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti (ToshPTI) "Pediatriya" mutaxassisligi bitiruvchisi Respublika ixtisoslashtirilgan pediatriya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi (RIPIATM) da "Pediatriya" yo‘nalishi bo‘yicha klinik ordinatura o‘tagan. Bolalar gastroenterologiyasi yo‘nalishi bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olgan.
Gulnoza Azizova keng ko‘lamli tibbiy ko‘nikmalarni o‘zida mujassamlashtirib, kompleks davolashni ta’minlaydi: Pediatriya Bolalar gastroenterologiyasi Bolalar allergologiyasi Nutritsiologiya
Yetakchi xalqaro markazlarda malaka oshirib, o‘z ustida muntazam ishlamoqda. 2017-yil: ToshVMOI pediatriya va bolalar ovqatlanishi kafedrasida bolalar gastroenterologiyasi bo‘yicha boshlang‘ich ixtisoslashuv 2019-yil: Avstriyada bolalar gastroenterologiyasi bo‘yicha seminarda ishtirok etish, Zalsburg, "AAF OMI dasturi" 2019-yil: Bolgariyadagi ESPGHAN (Yevropa bolalar gastroenterologiyasi, gepatologiyasi va nutritsiologiyasi jamiyati) yozgi maktabida o‘qish, Varna 2020-yil: V.V. Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan jarrohlik markazida fibroendoskopiya bo‘yicha ixtisoslashuv 2022-yil: Italiyada bo‘lib o‘tgan 19-Xalqaro seliakiya simpoziumida (ICDS) poster ma’ruzasi bilan chiqish, Sorrento 2024-yil: Hindistondagi seliakiya bo‘yicha Osiyo-Tinch okeani simpoziumida ishtirok etish, Dehli
Xalqaro maydonda ilmiy va kasbiy faoliyatda faol ishtirok etadi. 2020: ESPGHAN (Yevropa bolalar gastroenterologiyasi, gepatologiyasi va nutritsiologiyasi jamiyati) stajyor a’zosi 2021: ISSCD (Xalqaro seliakiyani o‘rganish jamiyati) a’zosi. Uning ilmiy ishlari va tadqiqotlari xalqaro forumlarda bir necha bor e’tirof etilgan, bu esa uning gastroenterologiya rivojiga qo‘shgan hissasini tasdiqlaydi. Eng yaxshi poster ma’ruzalari: IMKASID 2021 (Koreya), SIDDS 2022 (Koreya).Bolalarda oshqozon-ichak kasalliklarini davolash va tashxislashning ilg‘or usullariga bag‘ishlangan 23 ta ilmiy ishlar muallifi.
Doktor Azizovaning xalqaro e’tirofi va orttirgan tajribasi uning yuqori bilim va professional darajasini tasdiqlaydi. 2022: Bolalar nutritsiologiyasi bo‘yicha ESPGHAN yozgi maktabi, Buyuk Britaniya, Vindzor 2023: Yosh olimlar forumida taqdimot, Xorvatiya, Zadar

Азизова Гульноза Камолиддиновна
Выпускница Ташкентского педиатрического медицинского института (ТашПМИ) по специальности «Педиатрия» Прошла клиническую ординатуру в Республиканском специализированном научно-практическом медицинском центре педиатрии (РСНПМЦП) по направлению «Педиатрия» Получила научную степень Доктора философии (PhD) по медицинским наукам в направлении детской гастроэнтерологии
Гулноза Азизова сочетает в себе широкий спектр медицинских навыков, обеспечивая комплексное лечение: Педиатрия Детская гастроэнтерология Детская аллергология Нутрициология
Она постоянно совершенствует свои навыки, проходя обучение в ведущих международных центрах. 2017: Первичная специализация по детской гастроэнтерологии на кафедре педиатрии и детского питания ТашИУВ 2019: Участие в семинаре по детской гастроэнтерологии в Австрии, Зальцбург, «AAF OMI Program» 2019: Обучение на летней школе ESPGHAN (Европейское общество детской гастроэнтерологии, гепатологии и нутрициологии) в Болгарии, Варна 2020: Специализация по фиброэндоскопии в Республиканском специализированном центре хирургии имени В.В. Вахидова 2022: Выступление с постерным докладом на 19-м Международном симпозиуме по целиакии (ICDS) в Италии, Сорренто 2024: Участие в Азиатско-Тихоокеанском симпозиуме по целиакии в Индии, Дели
Активно участвует в научной и профессиональной деятельности на международной арене. 2020: Trainee Member of ESPGHAN (Европейское общество детской гастроэнтерологии, гепатологии и нутрициологии) 2021: Член ISSCD (Международное общество по изучению целиакии). Её научные работы и исследования неоднократно отмечались на международных форумах, что подтверждает её вклад в развитие гастроэнтерологии. Лучшие постерные доклады: IMKASID 2021 (Корея), SIDDS 2022 (Корея).Автор 23 научных работ, которые посвящены передовым методам лечения и диагностики заболеваний желудочно-кишечного тракта у детей
Международное признание и опыт, приобретённые доктором Азизовой, подтверждают её высокий уровень знаний и профессионализма. 2022: Летняя школа ESPGHAN по детской нутрициологии, Великобритания, Виндзор 2023: Презентация на Форуме молодых учёных, Хорватия, Задар