Musirov Sherzod Pulatovich
- 2006–2007-yillarda Toshkent shifokorlarni malaka oshirish institutida Anesteziologiya va reanimatologiya kafedrasida ixtisoslashuvdan o‘tgan.
- 2014–2015-yillarda akademik I. P. Pavlov nomidagi 1-Sankt-Peterburg Davlat Tibbiyot Universitetida internatura orqali malakasini rivojlantirgan.
2012–2019-yillar davomida har yili Sankt-Peterburg Davlat Tibbiyot Universiteti (PSPbGMU), Sankt-Peterburg tibbiy akademiyasi (postdiplom ta’lim) hamda Rossiya Sog‘liqni saqlash vazirligining V. A. Almazov nomidagi NMIIT markazi tomonidan o‘tkazilgan konferensiyalar va kongresslarda muntazam ishtirok etgan.
2012–2019-yillarda Rossiyada “Vyborg tug‘uruq uyi” va Vyborg tumanlararo shifoxonasida anesteziolog-reanimatolog shifokori sifatida faoliyat yuritgan

• В 2004 году окончил Первый Ташкентский государственный Медицинский институт по специальности лечебное дело.
• С 2006 по 2007 год проходил специализацию Ташкенстском Институте Усовершенствование Врачей на кафедре Анестезиология-реаниматология.
• С 2014 по 2015 году развивал свои профессиональные навыки в интернатуре Первым Санкт-Петербургском Государственном Университете им. Акад. И. П. Павлова.
С 2012 по 2019 году ежегодно участвовал конференциях и съездах проведённых ПСПБбГМУ, Санкт-Петербургской Медицинской академии последипломного образоавание и ФГБУ “ НМИЦ им. В. А. Алмазова” Минздрава России
С 2012 по 2019 году работал врачом анестезиолог-реаниматологом в Государственном Бюджетном Учреждение Здравоохранение “ Выборгский родильный дом” и Выборгская межрайонная больница.