Saidjalalova Guzal Narzheeva
2021 yilda “Reabilitatsiya jarayonida umumiy va xususiy fizioterapiya usullari” mutaxassisligi bo‘yicha malaka olgan.
Bemorlarni konsultatsiya qilish va ko‘rikdan o‘tkazish, barcha fizioterapevtik muolajalarni tayinlash va bajarish (apparatli fizioterapiya, tabiiy va sun’iy davolovchi fizik omillar), bemorlarni davolash taktikalarini belgilashda ishtirok etish — bularning barchasi belgilangan qoidalar va standartlarga muvofiq amalga oshiriladi.
- 2001 yilda Toshkentda bo‘lib o‘tgan Xalqaro Sut bezlari saratoni forumida o‘tkazilgan “Sut bezlari saratoni: tibbiy-ijtimoiy jihatlar” mavzusidagi master-klassda ishtirok etgan.
- 2021 yilda Toshkent Tibbiyot Akademiyasi va Belarus Davlat Tibbiyot Universiteti hamkorligida o‘tkazilgan “Tibbiy reabilitatsiyaga zamonaviy yondashuvlar” xalqaro konferensiyasida qatnashgan.
- 2022 yilda An’anaviy Koreys tibbiyoti bo‘yicha klinik o‘quv kurslarini o‘tgan.
- 2022 yilda “Berlin-Chemie/Menarini” kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi tomonidan o‘tkazilgan “Multidisiplinar akademiya” ilmiy-amaliy konferensiyasida ishtirok etgan.
2009 yilda Italiyada bo‘lib o‘tgan “EUROPA DONNA” Yevropa sut bezlari saratoniga qarshi kurash koalitsiyasi tomonidan tashkil etilgan Yevropa o‘quv kurslarida qatnashgan.

Saidjalalova Guzal Narzheeva
In 2001, graduated from the First Tashkent State Medical Institute with a degree in General Medicine.
From 2001 to 2003, completed a Clinical Residency in the Department of Physiotherapy at the First Tashkent State Medical Institute, specializing in Physiotherapy.
In 2021, obtained a specialization in “General and Specific Physiotherapy Methods in the Rehabilitation Process.”
Areas of Specialization
Consultation and examination of patients; prescription and administration of all physiotherapy procedures (including hardware-based physiotherapy and natural/artificial therapeutic physical factors); participation in determining patient management strategies in accordance with established guidelines and standards.
- In 2001, participated in the Masterclass “Medical and Social Aspects of Breast Cancer,” held as part of the Tashkent International Forum on Breast Cancer.
- In 2021, took part in the International Conference “Current Approaches to Medical Rehabilitation,” organized by the Tashkent Medical Academy in collaboration with the Belarusian State Medical University.
- In 2022, completed Clinical Training Courses in Traditional Korean Medicine.
- In 2022, participated in the Scientific and Practical Conference “Multidisciplinary Academy,” organized by the Representative Office of Berlin-Chemie/Menarini in Uzbekistan.
In 2009, completed European Training Courses on Breast Cancer Management organized by the European Breast Cancer Coalition “EUROPA DONNA” in Italy.