Xudoyarov Murod Sarvarovich
Bo‘yin limfodisseksiyasining turli variantlari, total tireoidektomiya parotidektomiya, laringektomiya, hiqildoq rezeksiyasi, hiqildoq-halqum rezeksiyasi teri va bosh-bo‘yin yumshoq to‘qimalari o‘smalarini erkin teri-mushak laxtaklari yordamida nuqsonni almashtirish bilan kesib tashlash burun-halqum o‘smalarini olib tashlash yuqori va pastki jag‘ rezeksiyasi til, lunj, og‘iz bo‘shlig‘i tubi rezeksiyasi turli xil rekonstruktiv-plastik operatsiyalar - teri-mushak laxtaklari yordamida pastki jag‘, og‘iz bo‘shlig‘i va halqumni rekonstruksiya qilish titan metall plastinkalari bilan pastki jag‘ni rekonstruksiya qilish. burun bo‘shlig‘i, qo‘shimcha bo‘shliqlar va bosh suyagi asosi o‘smalarida kengaytirilgan-kombinatsiyalangan jarrohlik aralashuvlari o‘tkaziladi.
O‘ndan ortiq konferensiyalarda ishtirok etgan. Ularning bir nechtasi xalqaro miqyosda. 2018-yil may oyida Qozog‘istonning Olmaota shahrida "Onkologiyada diagnostika va davolashning yangi strategiyalari" xalqaro ishtirokidagi ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etdi. 2022-yil 5-6-may kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan "Nur tashxisi va davolashning yangi texnologiyalari" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Toshkent tibbiyot akademiyasining 2-yillik erkin PhD talabasi bo‘lib, Seul Milliy universitetida malaka oshirganlik sertifikatiga, shuningdek, bir nechta konferensiyalarning sertifikatlariga egaman. Men ESMO xalqaro onkologik tashkilotlarining a’zosiman. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Onkologlar jamiyati a’zosi AOUz
2022-yil 01-31-noyabr kunlari Saul Milliy Universitetida (SNUH) malaka oshirdi (Fellowship). 2022-yil 10-15-may kunlari Turkiyaning Istanbul shahridagi Medical Park klinikalar tarmog‘ida o‘qishda bo‘ldim.

Xudoyarov Murod Sarvarovich
Various types of cervical lymph node dissections, total thyroidectomy, parotidectomy, laryngectomy, laryngeal resection, pharyngolaryngectomy, excision of tumors of the skin and soft tissues of the head and neck with defect reconstruction using free myocutaneous flaps, tumor removal from the nasopharynx, maxillary and mandibular resections, tongue, cheek, and floor of mouth resections; various types of reconstructive plastic surgeries – reconstruction of the mandible, oral cavity, and pharynx using myocutaneous flaps, mandible reconstruction with titanium metal plates. Extended-combined surgical interventions for tumors of the nasal cavity, paranasal sinuses, and skull base are also performed.
Participated in more than ten conferences, several of which were international. In May 2018, took part in the Scientific-Practical Conference with international participation: “New Strategies for Diagnosis and Treatment in Oncology” in Almaty, Kazakhstan. On May 5–6, 2022, participated in the Scientific-Practical Conference with international participation “New Technologies in Radiologic Diagnosis and Treatment” and gave a presentation in Samarkand.
ADDITIONAL HONORS
Independent PhD candidate at Tashkent Medical Academy for 2 years. Holds a professional development certificate from Seoul National University, as well as certificates from several conferences. Member of the international oncology organization ESMO and member of the Association of Oncologists of Uzbekistan (AOUz).
From November 1 to 31, 2022, completed a Fellowship program at Seoul National University Hospital (SNUH). From May 10 to 15, 2022, attended training at the Medical Park hospital network in Istanbul, Turkey.