Xudoyarov Murod Sarvarovich
Bo‘yin limfodisseksiyasining turli variantlari, total tireoidektomiya parotidektomiya, laringektomiya, hiqildoq rezeksiyasi, hiqildoq-halqum rezeksiyasi teri va bosh-bo‘yin yumshoq to‘qimalari o‘smalarini erkin teri-mushak laxtaklari yordamida nuqsonni almashtirish bilan kesib tashlash burun-halqum o‘smalarini olib tashlash yuqori va pastki jag‘ rezeksiyasi til, lunj, og‘iz bo‘shlig‘i tubi rezeksiyasi turli xil rekonstruktiv-plastik operatsiyalar - teri-mushak laxtaklari yordamida pastki jag‘, og‘iz bo‘shlig‘i va halqumni rekonstruksiya qilish titan metall plastinkalari bilan pastki jag‘ni rekonstruksiya qilish. burun bo‘shlig‘i, qo‘shimcha bo‘shliqlar va bosh suyagi asosi o‘smalarida kengaytirilgan-kombinatsiyalangan jarrohlik aralashuvlari o‘tkaziladi.
O‘ndan ortiq konferensiyalarda ishtirok etgan. Ularning bir nechtasi xalqaro miqyosda. 2018-yil may oyida Qozog‘istonning Olmaota shahrida "Onkologiyada diagnostika va davolashning yangi strategiyalari" xalqaro ishtirokidagi ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etdi. 2022-yil 5-6-may kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan "Nur tashxisi va davolashning yangi texnologiyalari" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Toshkent tibbiyot akademiyasining 2-yillik erkin PhD talabasi bo‘lib, Seul Milliy universitetida malaka oshirganlik sertifikatiga, shuningdek, bir nechta konferensiyalarning sertifikatlariga egaman. Men ESMO xalqaro onkologik tashkilotlarining a’zosiman. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Onkologlar jamiyati a’zosi AOUz
2022-yil 01-31-noyabr kunlari Saul Milliy Universitetida (SNUH) malaka oshirdi (Fellowship). 2022-yil 10-15-may kunlari Turkiyaning Istanbul shahridagi Medical Park klinikalar tarmog‘ida o‘qishda bo‘ldim.

разные варианты шейных лимфодиссекцией тотальная тиреоидэктомия паротидэктомия ларингэктомия резекция гортани резекция гортаноглотки иссечение опухолей кожи и мягких тканей головы-шеи замещением дефекта с использованием свободным кожно-мышечным лоскутом удаление опухолей носоглотки резекция верхней и нижней челюсти резекция языка, щеки, дна полости рта различные виды реконструктивно-пластических операций – реконструкции нижней челюсти, полости рта и глотки с использованием кожно-мышечных лоскутов реконструкция нижней челюсти с титановыми металлическими пластинами. при опухолях полости носа, придаточных пазух и основания черепа проводится расширенно-комбинированные оперативные вмешательства
Участвовал более десяти конференциях. Несколько из них международные. В мае месяца 2018 года участвовал в научно-практическая Конференция с международным участием: “Новые стратегии диагностики и лечения в онкологии” в городе Алматы, Казахстан. В 5 и 6 мая 2022 года участвовал в научно практическом конференции с международным участьем “Новые технологии лучевой диагностики и лечения” с докладом в городе Самарканд
Являюсь свободным соискателем PhD Ташкентской медицинской академии 2-года, имеется сертификат по повышенные квалификации в Сеульском Национальном Университете , а так же сертификаты нескольких конференц. Являюсь членом международной онкологической организаций ESMO. А так же член Общество онкологов Республики Узбекистан AOUz
В 01-31.11.2022 году на Саульском Национальном Университете (SNUH) павышал квалифекацию (Fellowship). В 10-15.05.2022 году был на учебе в сеть клиник Medical Park в городе Истанбул, Турция.