Axrorov Murod Mahmudovich
• 2015-yilda Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutini “Pediatriya” mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan
• 2018-yilda Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutida “Otorinolaringologiya” yo‘nalishi bo‘yicha magistrlik darajasini olgan
• 2020-yilda Alberta Universitetida “Jarrohlik va Jarrohlik Ta’limi” yo‘nalishi bo‘yicha magistraturani tamomlagan
• LOR kasalliklarining barcha turlarini aniqlash va konservativ davolash
• Tashqi burun va burun bo‘shlig‘ining rinoplastikasi va rekonstruktiv operatsiyalari bo‘yicha mutaxassis
• 2015-yilda ToshPTI Plastik jarrohlik bo‘limida bir yillik plastik jarrohlik kursini yakunlagan
• 2019-yilda Kanada Otorinolaringologlar Jamiyatining xalqaro konferensiyasida ishtirok etgan
• 2021-yilda AQShda bo‘lib o‘tgan Jarrohlik va Jarrohlik Ta’limi bo‘yicha xalqaro konferensiyada poster taqdimoti bilan ishtirok etgan
• Har yili otorinolaringologiya bo‘yicha mahalliy konferensiyalarda ma’ruza va nashrlar bilan qatnashgan
2018-yilgi “El-yurt Umidi” jamg‘armasi stipendiyasi sohibi
2018–2020-yillarda Alberta Universitetida “Jarrohlik va Jarrohlik Ta’limi” yo‘nalishi bo‘yicha magistratura o‘qigan

Axrorov Murod Mahmudovich
• In 2018, he completed his master's degree in Otorhinolaryngology at the Tashkent Pediatric Medical Institute.
• In 2020, he earned a master's degree in Surgery and Surgical Education at the University of Alberta.
• Diagnosis and conservative treatment of all types of ENT diseases.
• Specialist in rhinoplasty and reconstructive surgeries of the external nose and nasal cavity.
• In 2015, completed a one-year Plastic Surgery course at the Plastic Surgery Department of TashPMI.
• In 2019, participated in the International Conference of the Canadian Society of Otolaryngologists.
• In 2021, presented a poster report at the International Conference on Surgery and Surgical Education in the USA.
• Annually participated in local otolaryngology conferences with presentations and publications.
Recipient of the "El-Yurt Umidi" Foundation scholarship in 2018.
From 2018 to 2020, completed a master's program at the University of Alberta in Surgery and Surgical Education.