Axrorov Murod Mahmudovich
• 2015-yilda Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutini “Pediatriya” mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan
• 2018-yilda Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutida “Otorinolaringologiya” yo‘nalishi bo‘yicha magistrlik darajasini olgan
• 2020-yilda Alberta Universitetida “Jarrohlik va Jarrohlik Ta’limi” yo‘nalishi bo‘yicha magistraturani tamomlagan
• LOR kasalliklarining barcha turlarini aniqlash va konservativ davolash
• Tashqi burun va burun bo‘shlig‘ining rinoplastikasi va rekonstruktiv operatsiyalari bo‘yicha mutaxassis
• 2015-yilda ToshPTI Plastik jarrohlik bo‘limida bir yillik plastik jarrohlik kursini yakunlagan
• 2019-yilda Kanada Otorinolaringologlar Jamiyatining xalqaro konferensiyasida ishtirok etgan
• 2021-yilda AQShda bo‘lib o‘tgan Jarrohlik va Jarrohlik Ta’limi bo‘yicha xalqaro konferensiyada poster taqdimoti bilan ishtirok etgan
• Har yili otorinolaringologiya bo‘yicha mahalliy konferensiyalarda ma’ruza va nashrlar bilan qatnashgan
2018-yilgi “El-yurt Umidi” jamg‘armasi stipendiyasi sohibi
2018–2020-yillarda Alberta Universitetida “Jarrohlik va Jarrohlik Ta’limi” yo‘nalishi bo‘yicha magistratura o‘qigan

- В 2015 году окончил Ташкентский Педиатрический Медицинский Институт по специальности Педиатрическое Дело
- В 2018 году окончил магистратуру в Ташкентском Педиатрическом Медицинском Институте по специальности Оториноларингология
- В 2020 году окончил магистратуру в Университете Алберта по специальности Хирургия, Хирургическое Образование
- Диагностика и консервативное лечение всех видов ЛОР-заболеваний
- Специалист по ринопластике и реконструктивным операциям наружного носа и носовой полости
- В 2015 году окончил годичный курс по Пластической Хирургии при отделении Пластической Хирургии ТашПМИ
- В 2019 году участвовал на международной конференции Сообщества Отоларингологов Канады
- В 2021 году участвовал с постерным докладом на международной конференции по Хирургии и Хирургическому Образованию в США
- Ежегодно участвовал на местных конференциях по Отоларингологии с докладами и публикациями
Обладатель стипендии фонда «Эл-юрт Умиди» 2018 года
С 2018 по 2020 год проходил магистратуру в Университете Алберта по специальности Хирургия, Хирургическое Образование